Atrakcje Sejny

Czyli co warto zobaczyć w Sejnach i okolicy?

Dolina Sarenek Sejny

Sejny

Na Podlasiu, wśród nieskazitelnie czystej natury zachowało się klimatyczne miasteczko, które zachwyca swą różnorodnością i przyciąga miłośników wypoczynku w oryginalnych miejscach. W lokalnych restauracjach zjesz wyjątkowe potrawy, ponieważ tradycje kulinarne w Sejnach są silnie związane z kulturą litewską. W zabytkowej renesansowej Bazylice odbywają się kameralne koncerty, a w Pałacu Biskupim można zobaczyć ekspozycję Muzeum Ziemi Sejneńskiej. 

Skansen Wsi Litewskiej w Puńsku

Niecałe 30 kilometrów na północ znajdziesz kolejne niezwykłe miejsce, gdzie wspólnie mieszkają dwie narodowości. Puńsk to polskie miasteczko, ale aż 75% jego mieszkańców stanowią Litwini. Między innymi z tego powodu, powstał tam Skansen Wsi Litewskiej, czyli muzeum życia i kultury mieszkańców Litwy z przełomu XIX i XX wieku. Można tam podziwiać tradycyjną zagrodę oraz chałupę, w której nie brakuje tradycyjnych sprzętów gospodarstwa domowego. Warto zajrzeć także do znajdującej się w pobliżu karczmy, aby spróbować litewskich kartaczy.

Jezioro Wigry

Jezioro Wigry znajduje się na terenie Wigierskiego Parku Narodowego i należy do jednego z najczystszych akwenów w Polsce. Objęty jest strefą ciszy, ale można na nim łowić ryby, pływać kajakami lub żaglówką. Wokół jeziora jest wiele interesujących atrakcji w tym Klasztor Kamedułów w Wigrach, a także rozbudowana sieć szlaków pieszych i rowerowych. To idealne miejsce dla osób, które cenią sobie kontakt z naturą i chcą na chwilę oderwać się od cywilizacji.

Augustów

Romantyczny Augustów uchodził przed wojną za niezwykle stylowy kurort, a dzisiaj posiada status uzdrowiska i nadal przyciąga swoim urokiem kuracjuszy z całej Polski. Słynie z bogatego życia kulturalnego, a niewątpliwą atrakcją miasta jest Kanał Augustowski. Warto w ciągu dnia wybrać się w rejs statkiem i zobaczyć walory przyrodnicze otaczających miasto jezior. Wieczorem można udać się na Rynek Zygmunta Augusta lub na spacer na augustowską plażę.

Zapraszamy na Podlasie!